Anchor Steam Beer

Anchor Steam® vděčí své jantarové barvě, husté, krémové pěně a bohaté, výrazné chuti historickému procesu vaření jako nikdo jiný. Procesu, který s respektem kombinuje tradiční výrobu s desítkami let vývoje.

97,00 Kč
S DPH
Množství
Skladem

Principem tohoto procesu je směs světlých a karamelových sladů (ječných), fermentace s ležákovými kvasnicemi za vyšších teplot používaných při výrobě piva typu ALE v mělkých otevřených kádích a jemná sklepní karbonizace procesem nazývaným „kräusening“.

Zvláštní jméno Anchor Steam pochází z 19. století. Steam – pára se tehdy říkalo každému pivu vařenému na západním pobřeží Spojených států, za primitivních podmínek a bez použití ledu. I když úplný původ jména je zahalen tajemstvím, nejspíš se váže k původní praxi vaření piva na střechách domů v chladném počasí. Namísto ledu zchladil kvasící pivo mlžný noční vzduch, čímž se nad otevřenými teplými káděmi tvořila pára. Jakékoli pivo vyráběné uvedeným způsobem se posléze nazývalo jako „pára“, nicméně v dnešní době je název "pára" ochrannou známkou společnosti Anchor Brewing a vztahuje se pouze k pivní vlakové lodi originální značky Anchor Steam® Beer, klasice americké pivovarnické tradice od roku 1896.

200325

Parametry

Styl
California common
Objem
355ml
Obsah alkoholu
4,9%
Stupňovitost
12°
IBU
35